BLOG

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących – jaką wybrać?

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących lucky crew podest

 

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących – jaką wybrać?

 

Wybór odpowiedniej hulajnogi wyczynowej jest rzeczywiście sporym problemem dla początkujących riderów. Przede wszystkim dlatego, że na rynku jest ich od groma i ciężko właściwie połapać się, która powinna zostać “tą jedyną”, a przynajmniej “tą pierwszą”. Podobnego problemu nie znajdziemy w hulajnogach klasycznych – te nie posiadają różnych poziomów zaawansowania. Ale nie da się także wykonywać na nich trików! 

Hulajnogi wyczynowe dla początkujących służą temu, aby gładko wprowadzić świeżaka w świat jazdy wyczynowej. Nie mogą być one zbyt przytłaczające, ponieważ na samym starcie trzeba zdobyć zaufanie do swojego sprzętu. Musi on również wspomóc w ciągłym rozwoju umiejętności, tak, byś czuł/a jedynie zapał i determinację względem nowych trików. 

W poniższym wpisie przedstawiamy 3 przykładowe hulajnogi wyczynowe dla początkujących, każda z nich jest inna i dopasowana dla riderów o trochę innych wymaganiach. Mamy pewność, że sprawdzą się w przeróżnych warunkach i chętnie stawią czoła wielu wyzwaniom. Uwaga: kolejność rankingu nie ma żadnego znaczenia i nie są to jedyne dobre hulajnogi wyczynowe dla początkujących!

 

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących numer 1 – MGP Origin Shredder

 

MGP (znany również jako Madd Gear) to marka znana na całym świecie i uwielbiana przez naprawdę ogromną rzeszę riderów – tych nowych, jak i bardziej doświadczonych. Producent jest polecany przez profesjonalistów, którzy dosłownie wygrywają zawody na ich hulajnogach. 

Posiada całą rodzinę modeli, jednak my wybraliśmy właśnie Shreddera, czyli “niszczarkę” po angielsku. Skutecznie zniszczy on wszystkie Twoje obawy i lęki przed jazdą wyczynową, dzięki czemu czeka Cię przede wszystkim duża frajda.

Hulajnoga wyczynowa Madd Gear shredder - midnightWaga MGP Origin Shredder wynosi jedynie 3,31 kg, co przekłada się na łatwość w wykonywaniu ewolucji. Jest to naprawdę dobry wynik w świecie scooteringu, szczególnie w połączeniu z kółkami 110 mm, które pozwolą na pewniejsze kontrolowanie pojazdu.

MGP Shredder jest odpowiedni dla dzieci już od 4 roku życia, a więc przygodę można zacząć całkiem wcześnie! Najlepiej nadaje się właśnie dla młodszych, lecz równie gotowych do akcji osób. 

Rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swojego młodego wyczynówkowca, ponieważ marka jest znana ze wspaniałej jakości materiałów. MGP Shredder składa się między innymi z zaufanego i sprawdzonego aluminium, które przeszło przeróżne testy wytrzymałości i w żadnym razie nie ma powodu do wstydu, wręcz przeciwnie.  

 

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących numer 2 – Lucky Crew 2021

 

Marka Lucky również należy do światowej czołówki, i to nie bez powodu. Ich hulajnogi powstały w USA, wielu sławnych riderów chwali je pod niebiosa. Najlepiej uczy się od osób bardziej doświadczonych od nas. Możesz tak zrobić w tym przypadku i kupić wyczynówkę polecaną przez zawodowców!

Lucky Crew to najpopularniejszy model tej marki, jest on z nieco wyższej półki, co oczywiście ma swoje wytłumaczenie. Chociażby to, że kółka posiadają najlepsze na rynku łożyska, a sama jazda to czysta przyjemność – gładka, szybka i całkowicie bezpieczna.

Najlepiej sprawdzi się dla trochę starszych riderów, od 10 roku życia w górę ze względu na wysokość hulajnogi, czyli około 84 cm. Jest to hulajnoga wyczynowa sporo wyższa od Shreddera i bardzo zbliżona do następnego na liście sprzętu, ale i tak różniąca się. 

Skoro już mowa o kierownicy, przy niektórych trikach bez pewnego chwytu ani rusz. To właśnie zapewnia Lucky Crew – rączki kierownicy są stworzone tak, by nawet śliskość potu nie stanęła Ci na drodze. Jej szerokość również pozwala na duży komfort, bez przeciążania dłoni.

Proces powstawania hulajnóg jest specyficzny, ale gwarantuje wytrzymałość na dobre i złe. Możesz skupić się na nauce trików, resztę roboty wykona za Ciebie Lucky Crew.

 

Ostatnia, ale wcale nie gorsza hulajnoga wyczynowa – Longway Adam

 

Producent Longway oficjalnie głosi, że ich hulajnogi wyczynowe oznaczają krótką drogę do zostania zawodowcem. Ta niemiecka marka doskonale wie, czego potrzebują riderzy i im to zapewnia. 

Longway Adam stanowi znakomity wybór dla osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy w hulajnogę na początek. Jeśli chcesz zobaczyć, czy jazda wyczynowa jest dla Ciebie i czy chcesz kontynuować tę przygodę, wybierz Longway Adam. Jednak niższa cena nie oznacza, że pojazd jest niskiej jakości – co to to nie! Marka jest specjalistą w swojej dziedzinie i nawet tańsze hulajnogi mogą ją dumnie reprezentować, bez poczucia wstydu.

hulajnoga wyczynowa longway adam green bok

 

Na przykład kółka o średnicy 110 mm znajdziesz też w znacznie droższych modelach i zdecydowanie zasługują na pochwałę. Posiada łożyska identyczne do tych w Lucky Crew, czyli najlepszych na rynku.

Nie możemy zapomnieć o wytrzymałości tej wyczynówki – nie musisz się bać, że rozpadnie Ci się w rękach, jak to bywa w podejrzanie tanich modelach. Użyty materiał jest trwały i godny Twojego zaufania. Krótko mówiąc, dobra jakość to drugie imię Longway Adam.

Wysokość hulajnogi od ziemi do końca kierownicy to okrągłe 81 cm, a więc hulajnoga najpewniej posłuży riderom od około 8-9 roku życia, jednak zalecamy przetestowanie i zmierzenie – każdy rośnie w troszkę innym tempie 😀

 

Podsumowanie – mamy coś dla każdego

 

Dlaczego właściwie wybór dopasowanej do Ciebie hulajnogi jest tak ważny? Odpowiedź jest prosta – źle dobrana hulajnoga wyczynowa utrudni wykonywanie oraz naukę trików, zamiast ją wesprzeć, a takiej sytuacji lepiej unikać, ponieważ po prostu zrazisz się do wyczynówek i nigdy więcej na nie nie spojrzysz.

Każdy z wymienionych przez nas pojazdów ma swoje charakterystyczne cechy, dzięki którym może Cię przekonać lub odrzucić. Wszystko zależy od tego, co jest Twoim priorytetem i jakie masz oczekiwania wobec swojej wyczynówki. Również wiek i wzrost mają bardzo duże znaczenie, które może wykluczyć część modeli. Jeśli ranking nie zawiera hulajnogi odpowiedniej dla Ciebie – napisz lub przyjdź do nas! Te 3 to jedynie ułamek naszego asortymentu 😉

Oczywiście najbardziej polecamy udanie się do sklepu i przetestowanie hulajnogi przed zakupem. W ten sposób możemy zbadać, czy dana hulajnoga pasuje pod Twój wzrost i czy jest między wami “chemia”. Z tego powodu zapraszamy do naszego własnego sklepu w Poznaniu – ul. Polna 28! Jesteśmy specjalistami w dziedzinie hulajnóg, z przyjemnością doradzimy Ci, z którą stworzysz udany duet. 

Dodaj komentarz